Tool # CRE-125-020X
Corner Rounding End Mills - 3 Flute - Double-Ended, Corner Rounding End Mills
tool-details-CRE-125-020X
tool-details-CRE-125-020X
tool-details-CRE-125-020X
TOOL # CRE-125-020X
  • Pilot Diameter: 0.0600"
  • Radius: 0.0200"
  • Max Lead in Length: 0.005"
  • Shank Diameter: 0.1250" (1/8)
  • Overall Length: 2.00" (2)
see more dimensions
  • Tool #: CRE-125-020X
  • Quantity Available: 91
  • Customer Rating:
Resources
TOOL DIMENSIONS
  • Pilot Diameter 0.0600"
  • Radius 0.0200"
  • Max Lead in Length 0.005"
  • Shank Diameter 0.1250" (1/8)
  • Overall Length 2.00" (2)